Idea „wymalowania Ursynowa” wykluła się w 2014 roku, przed drugą edycją Budżetu Obywatelskiego, podczas rutynowej przechadzki wśród bloków. Nieodżałowana „wielka płyta”, pusta ściana, która otacza nas z każdej strony, to nic innego, jak zagruntowana płyta pilśniowa, setki metrów kwadratowych pustego płótna, które tylko czeka na swój street art. Krótko mówiąc, jest to porażające marnotrawstwo użytkowej przestrzeni publicznej.
Mural "Śpiąca Syrenka"
Lokalizacja: ul. Leonida Teligi 2, Warszawa
Rozmiar: 390 mkw
Mural będący nawiązaniem do stereotypu Ursynowa jako „sypialni Warszawy”. Przedstawia dziewczynkę śpiącą w pozycji warszawskiej Syrenki, z ręką pod głową, włosami zamiast miecza i ursynowskim misiem w miejscu tarczy. Dziewczynka od pasa w dół nakryta jest kołdrą, pod którą rysuje się kształt rybiego ogona.
Mural "Stanisław Anioł Stróż"
Lokalizacja: ul. Stanisława Kazury 10, Warszawa
Rozmiar: 390 mkw
Upamiętnienie postaci gospodarza domu i wyśmienita kreacja Romana Wilhelmiego z kultowego serialu „Alternatywy 4” w reżyserii Stanisława Barei, kręconego na Ursynowie.
Mural "Niedźwiedź i motyl"
Lokalizacja: ul. Meander 16, Warszawa
Rozmiar: 390 mkw
Ulubiony mural najmłodszych mieszkańców Ursynowa. Kreatywna interpretacja ursynowskiego herbu, który przedstawia niedźwiedzia trzymającego różę. Misiek ma potencjał na lokalną gwiazdę i warto przedstawić go szerszej publiczności.
Mural "Deyna" (mural antysmogowy)
Pierwszy w Warszawie wielkoformatowy mural antysmogowy przy wlocie do Południowej Obwodnicy Warszawy.
Lokalizacja: ul. Stanisława Kazury 10, Warszawa
Rozmiar: 390 mkw
Założeniem projektu od strony wizualnej było pokazanie Kazimierza Deyny jako wybitnego sportowca, przedstawionego w majestatycznej pozie, będącej wyrazem godności i szacunku jakim darzą go kibice.
Blisko 400-metrowy „Deyna” zaprojektowany został w stylistyce lowpoly, dzięki czemu dobrze wpisuje się w architekturę dzielnicy. Utrzymany jest w skali szarości, co pozwala na maksymalne wykorzystanie właściwości antysmogowych farby (farba fotokatalityczna jest najskuteczniejsza w kolorze białym i jasnych odcieniach).
Mural "Pocztówka z Ursynowa"
Lokalizacja: ul. Na Uboczu 6, Warszawa
Retro-pocztówka z Ursynowa, utrzymana w konwencji amerykańskich widokówek lat 70 i 80, promujących miasta i stany. W każdej z liter nazwy dzielnicy widnieje ilustracja przedstawiająca motyw znany z lat 80, z okresu młodości Ursynowa. Motywy to: U – Oddział Zamknięty nagrywający utwór „Ten Wasz Świat” na Kopie Cwila, R – reklama Wigry 3, S – gra w kapsle, Y – marynarz z reklamy „Baltony”, N – reklama walkmana „Stereo”, Ó – ściana bloku z wielkiej płyty, W – reklama Commodore 64.
Mural "Rotmistrz Witold Pilecki"
Lokalizacja: ul. Rtm. W. Pileckiego 111, Warszawa
Malowidło przedstawia ilustrację życiorysu rotmistrza - od młodego harcerza, przez żołnierza i więźnia Auschwitz, aż po skazańca.
Murale "Klatka" + "Mapa" + "Intro"
Lokalizacja: ul. Marii Grzegorzewskiej 1 i 3, Warszawa
Cykl trzech murali upamiętniających kultowy serial "Alternatywy 4" w reżyserii Stanisława Barei. Mural przedstawia znaną z filmu klatkę schodową, na której przewija się korowód serialowych motywów i postaci.
Na przeciwległej ścianie widnieje mural przedstawiający mapę okolicy wraz z naniesionymi lokalizacjami znanymi z serialu.
Przy wejściu do budynku ukazana jest praca przedstawiająca czołówkę serialu z podziałem na klatki.
Mural "Stanisław Sałagaj"
Lokalizacja: ul. Koncertowa 10, Warszawa
Malowidło poświęcone Stanisławowi Sałagajowi, znakomitemu dżokejowi i trenerowi, przez całe życie związanemu z Tor Wyścigów Konnych Służewiec i Ursynowem.
Praca powstała z inicjatywy syna Pana Stanisława, Pawła Sałagaja. Partnerami realizacyjnymi są Tor Wyścigów Konnych Służewiec oraz #Quantum, #Plavac, #HumanOffice i #Infine.
Ścianę udostępniła #SMBStokłosy.
Mural "Wiosna"
Lokalizacja: ul. Małej Łąki 7, Warszawa
Mural dekoracyjny, będący celebracją wiosny. 
Autorką projektu graficznego jest Marta Konarzewska.
Mural "Wieloryb"
Lokalizacja: ul. Magellana 1, Warszawa
Mural dekoracyjny. 
Autorką projektu graficznego jest Agata Kopff.
Mural "Ptaki"
Lokalizacja: ul. Na Uboczu 4, Warszawa
Mural dekoracyjny.
Mural "Zofia Stryjeńska"
Lokalizacja: ul. Stanisława Kazury 8, Warszawa
Autorką projektu graficznego jest Julia Szulc.
Mural "Włosy"
Lokalizacja: ul. Braci Wagów 1, Warszawa​​​​​​​
Mural "Calineczka"
Lokalizacja: ul. Polinezyjska 3, Warszawa
 Autorami projektu są dzieci z klasy integracyjnej IIc ze SP nr 318 im. J.H. Andersena przy ul. Leonida Teligi 2. 
Back to Top